Co wybrać na pierwszy taniec?

Pierwszy taniec pary młodej na weselu jest jego nieodłącznym elementem. To znak dla gości że część formalna dobiega końca i nadszedł czas na radosną zabawę. W tym momencie wzrok gości szczególnie skupi się na nich, dlatego wiele par skrupulatnie dobiera muzykę aby wypaść jak najlepiej. Miłośnicy tańca i królowie parkietu nie miewają problemów z takim wystąpieniem. Część par decyduje się na pomoc szkół a niektórzy całkowicie z niego rezygnują na rzecz rozpoczęcia zabawy przez konferansjera. Czy pierwszy taniec naprawdę jest aż tak trudny?
Jak nabyć umiejętności?
Nie każdy musi być mistrzem tańca a nawet go lubić, jednak w wyjątkowym dniu warto zdobyć się na wysiłek. Amatorom bawiącym się na niejednej imprezie zapewne wystarczy odrobina wspólnych ćwiczeń aby bez problemu zatańczyć walc angielski. Zgranie się obojga młodych jest kluczem do sukcesu, a znajomość kilku kroków wystarczy aby ładnie wypaść. Jeśli boicie się kompromitacji i nie czujecie zbyt pewni przy klasycznym repertuarze można spróbować coś z gatunku pop czy popularnej muzyki tanecznej. Scena muzyczna obfituje w doskonałe polskie i zagraniczne piosenki na tę wyjątkową chwilę.
Coraz więcej par decyduje się na udział w kursie tańca pod konkretny podkład muzyczny. To doskonała opcja przy wcześniejszym planowaniu. Nauka wymaga czasu i treningu, a na weselu dochodzi stres który może być pokonany przy dużej pewności siebie. Samo ukończenie szkolenia jej nie da. Dobrze jest, oprócz ćwiczeń z instruktorem, tańczyć samodzielnie.
Jaką wybrać piosenkę na pierwszy taniec?
Te kilka minut należy całkowicie do młodych. Niektórzy decydują się na piosenkę która kojarzy im się z poznaniem, pierwszą randką, lub inną wspólną, wyjątkową chwilą, jednak czasami choreografia do niego zniechęca. Można poprosić dj lub zespół aby zagrał krótszą wersję, lecz w dalszym ciągu nie uprości to tańca.
Wbrew pozorom pierwszy utwór nie musi wiązać się z całym weselem. Może być w zupełnie innym klimacie, co jest dobrą wiadomością dla osób nie lubiących tańczyć. Alternatywą jest miłosna ballada w czasie której zamiast wirować na parkiecie, przetańczą wtuleni. Zaletą jest brak znajomości jakichkolwiek kroków, prostota i wygoda. Szczególnie panny młode narażone są na niechciane potknięcie w czasie klasycznego tańca. Sprzyja temu długa, falbaniasta suknia, szpilki i niepewność kroków. Wybór ballady zupełnie to niweluje, a dodatkowo wprowadza romantyczny nastrój.
Aranżacja jest równie ważna
Wyjątkowość pierwszego tańca to również odpowiednie jego przedstawienie. Przy żywiołowym utworze i nienagannych umiejętnościach tanecznych wystarczy środek sali i nastrojowe oświetlenie. Goście mają wówczas okazję podziwiać nowożeńców w całej krasie. Do walca angielskiego oraz ballad doskonale pasuje mgła i półmrok które ukryją drobne niedoskonałości.