Nauka pole dance na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym nie jest trudna ani skomplikowana, o ile przestrzega się rutyny i konsekwencji w regularnych treningach. Aby osiągnąć zaawansowany lub profesjonalny poziom, konieczne jest posiadanie pewnych umiejętności fizycznych, które pomimo wielomiesięcznych treningów, nie każdy jest w stanie osiągnąć.

Jak powinniście wiedzieć, pole dance to dyscyplina sportowa i artystyczna, która w ostatnich latach przeżywa swój rozkwit dzięki rozpowszechnieniu na siłowniach i w profesjonalnych szkołach tańca. Ten styl tańca polega na tańcu opartym na wykorzystaniu pionowego słupa, z którego tancerz wykonuje choreografię w rytm muzyki i czasem efektów świetlnych.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na samodzielną naukę pole dance, czy też wolisz zapisać się do szkoły tańca lub na siłownię, powinnaś wiedzieć, że aby zacząć, nie trzeba spełniać żadnych specjalnych wymagań, ponieważ umiejętności związane z uprawianiem tego tańca będziesz zdobywać stopniowo, we własnym tempie.

Czy pole dance jest trudny?

W pole dance, jak w każdym innym sporcie, można znaleźć wszystkie rodzaje poziomów i nie wymaga to wyjątkowych umiejętności, aby zacząć. W rzeczywistości pole dance wymaga więcej akrobatyki niż tańca, więc nie jest nawet konieczne posiadanie wcześniejszej wiedzy o tańcu. Istnieje więc nieskończona ilość ćwiczeń i choreografii o różnym stopniu trudności, od zupełnie początkującego do poziomu profesjonalnego. W załączonym artykule znajdują się informacje o tym, jak wyglądają zajęcia pole dance: https://www.niepoprawny.pl/pole-dance-poznaj-te-nowoczesna-forme-aktywnosci

Nie dajcie się więc zastraszyć zdjęciom czy filmom z ekstrawaganckimi ruchami, które można znaleźć w Internecie, gdyż stanowią one mniejszość profesjonalistów, którzy potrafią osiągnąć wyjątkowy poziom. To tak jakby myśleć, że aby grać w piłkę nożną trzeba od pierwszego dnia osiągnąć poziom zawodników Realu Madryt czy Barcelony, ale tak nie jest; spośród milionów piłkarzy na świecie tylko mniejszość może osiągnąć taki poziom gry, jaki widzimy w telewizji.

Co jest trudne w pole dance?

Mimo powyższego nie będziemy Was oszukiwać, w pole dance, w odróżnieniu od innych tańców, aby robić postępy i wykonywać zaawansowane ruchy o większym stopniu trudności konieczne jest posiadanie pewnych umiejętności z zakresu równowagi, koordynacji, siły i gibkości, aczkolwiek nie należy się na początku obawiać, ponieważ mimo nieposiadania tych umiejętności na początku, poprzez praktykę będziecie mogli je stopniowo nabywać i doskonalić.