Jak dobrać salę weselną?

wesele

Ślub to najważniejszy moment w życiu dla wielu osób. Jego organizacja potrafi być jednak naprawdę stresująca. Wybór sali sprawia jeden z największych problemów i może doprowadzić do poważnych problemów podczas samego wesela. Na co należy zwrócić uwagę, przy wyborze sali?

1. Potrzeby gości

To bardzo ważne, aby goście czuli się komfortowo na naszym weselu. Jeśli zapraszasz osoby niepełnosprawne, upewnij się, że sama jest do nich dostosowana! Unikaj miejsc utrudniających przejście, zwłaszcza ze stromymi schodami i upewnij się, że obsługa sami potrafi współpracować z gośćmi o konkretnych niepełnosprawnościach.

2. Ilość gości

To bardzo ważne, ale czasami pomijane zagadnienie. Sala może być przepiękna, mieć idealne warunki i mieścić w teorii 250 gości. Ale teoria często nie ma się w żaden sposób do praktyki. Jeśli już na pierwszy rzut oka widać, że na parkiecie nie pomieści się nawet 50 osób, lepiej zrezygnować niż mierzyć się później z problemami logistycznymi.

3. Menu

Wbrew pozorom ustalanie menu nie jest prostą sprawą. Przed przystąpieniem do tego warto zapytać gości, czy nie są na coś uczuleni lub jaką dietę stosują. Nie wybieraj sali, która nie ma oferty wegetariańskiej ani takiej, która serwuje zbyt wymyślne dania. Dostosuj menu do możliwości i preferencji wszystkich gości weselnych.

4. Rodzaj parkietu

Parkiet, na którym zamierzamy tańczyć, nie może być śliski czy pochyły. Przed wyborem sali należy dokładnie sprawdzić, czy przypadkiem nie trafiliśmy na właśnie taki. Parkiet może być prześliczny i nie nadawać się do tańczenia. Jeśli parkiet będzie bardzo przeszkadzał w jego użytkowaniu, całe wesele stanie się kłopotliwe i irytujące.

A wchodząc na pieprzyki.pl, możesz sprawdzić, jak zadbać o swoją skórę, aby podczas ślubu lśniła nieskazitelnym blaskiem.