Jak wyglądał początek kariery Michaela Jacksona?

W historii muzycznych artystów jest wielu utalentowanych wykonaców. Niewątpliwie jednym z nich jest Michael Jackson. Urodził się on 29 sierpnia w 1958 roku w Los Angeles. Pochodził z rodziny, która zaliczała się do klasy robotniczej. Tam to właśnie ojciec utrzymywał liczną rodzinę. W jaki sposób? Oczywiście muzycznie, grając na gitarze w zespole Falkons. Oprócz tego był także emerytowanym bokserem, a matka grała na klarnecie i fortepianie.

Kariera Michaela Jacksona

Karierę Michael Jackson rozpoczął jako sześciolatek. W młodym wieku już był wokalistą rodzinnego zespołu The Jackson Brothers, który pierwotnie założył jego ojciec. Co ciekawe Michael z bratem Marlonem na początku grali na tamburynie, ale z czasem docenił ojciec talent wokalny Michaela. W 1966 roku zespół wygrał konkurs młodych talentów. Wraz z upływem czasu zespół zyskał na popularności, aż potem zmienili nazwę zespołu na The Jackson 5.
Również w tym samym roku podpisali kontrakt z Motown Records i nagrywali piosenki pt. ”The love you save, Want you back, I’II Be there. Ich utwory zajmowały pierwsze listy przebojów.

Solowa kariera Michaela Jacksona

W tym czasie Jackson próbował sił solowych i nagrał dwa albumy. Potem już w 1973 roku zespół The Jacksons 5 podpisali kolejny kontrakt z wytwórnia i wkrótce po tym odszedł z zespołu jeden z braci Jermaine. Z tego względu m.in. ten sam zespół musiał zmienić nazwę zespołu na The Jackson. Według informacji o karierze Michaela Jacksona na portalu www.sensacja.pl, w latach 1976-1984 Michael pisał większość hitów dla zespołu.

Przeprowadzka i kontynuacja kariery

W 1978 roku przeprowadził się do Nowego Jorku. Skończyło się to tym, że tam zagrał stracha na wróble w filie pt. Czarnoksiężnik z krainy OZ. No i tutaj musimy dodać. że ten film okazał się katastrofą. Z biegiem czasu i upływem kolejnych dni w Nowym Jorku, Jackson poznał kompozytora Quincy’ego. Znajomość miała  duży wpływ na karierę solową Michaela. Oczywiście największym hitem w tym czasie okazał się Thriller. W 1979 roku Michael wydał piąty album Off the wall. Album sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie. W 1980 zdobył trzy pierwsze nagrody American Music Awards i nagrodę Grammy za najlepzy męski głos. Dwa lata później piosenkarz wydał album Thriller, który był bardzo dochodowym w historii fonografii.

Niestety, ale piosenkarz zmarł w 2009 roku, a dokładniej 25 czerwca. Tylko na 3 tygodnie przed rozpoczęciem swojej kolejnej trasy koncertowej.