1. Słuchaj muzyki

Może się to wydawać oczywiste, ale nie każdy kto uczęszcza na zajęcia taneczne to robi. Taniec jest ściśle związany z muzyką, więc aby poczuć taniec, trzeba poczuć muzykę. Ale także, słuchając muzyki tanecznej, uczymy się rozpoznawać różne rytmy, co jest podstawą do lepszego tańca. Wiele osób, które uczą się tańczyć, nie jest w stanie zwrócić uwagi na rytm muzyki, ponieważ są zbyt skoncentrowani na podążaniu za krokami, koordynacji z partnerem itp. Jeśli przyzwyczaisz swoje ucho do różnych rodzajów muzyki do tańca, będzie to o wiele łatwiejsze.

2. Zadbaj o swoją postawę

Mówi się, że tancerza można rozpoznać na ulicy po postawie, którą nabywa w tańcu. Aby tańczyć lepiej i świetnie prezentować się na parkiecie, musisz przyzwyczaić się do prostej postawy i prostych pleców. Stylowy tancerz to taki, któremu udaje się utrzymać tę pozycję podczas wykonywania poszczególnych kroków choreografii.

3. Naucz się prowadzić partnera

Choć może się to wydawać drugorzędne, sposób w jaki trzymasz swojego partnera jest bardzo ważny. A jednocześnie jest to jedna z najbardziej skomplikowanych części. Musisz trzymać delikatnie, ale jednocześnie na tyle stanowczo, aby partner zrozumiał, co zamierzasz zrobić. Musisz nauczyć się prowadzić i być prowadzonym, bez popychania czy stawiania oporu, tak aby połączenie między wami było doskonałe.

4. Noś dobre buty

Należy również wziąć pod uwagę noszenie odpowiednich butów. Efektywność tańca poprawia się, gdy nosimy odpowiednie, elastyczne, wygodne i dobrej jakości buty. Czy chodzimy po górach w klapkach, czy gramy w piłkę nożną w butach turystycznych? Można, ale rezultat znacznie się różni.

5. Zapisz się na prywatne lekcje

Pobieranie prywatnych lekcji pozwala ćwiczyć z nauczycielami i korygować błędy, które popełniamy w wykonaniu tańca. Jest to bardzo skuteczny sposób na to, aby maksymalnie przyspieszyć postępy i znacznie szybciej tańczyć lepiej. Idealnym dla Ciebie miejscem będzie Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, który oferuje naukę tańca.

6. Dużo ćwicz

Tańca można się nauczyć tylko poprzez taniec. To sekret, który działa najlepiej i jest najważniejszy. Jak w każdej czynności, którą wykonujemy, tylko poprzez praktykę możemy osiągnąć doskonałość. Jeśli uczęszczasz na zajęcia taneczne, nie ograniczaj się do szkoły: szukaj miejsc, w których możesz tańczyć lub rób to w domu, chodź na imprezy i wydarzenia, tańcz, kiedy tylko masz okazję. A przede wszystkim, ciesz się nauką, poszerzaj swój repertuar i doskonal się z dnia na dzień.