REGULAMIN
ZAKOŃCZENIE DZIAŁALNOŚCI
31.05.2017

Drodzy Klienci,


Ze smutkiem informujemy, iż dnia 31 maja 2017 roku szkoła tańca Kabaty Dance Studio kończy swoja działalność.


Bardzo dziękujemy, że byliście Państwo z nami przez te wszystkie lata.                 Dzięki Wam było to wyjątkowe miejsce o niepowtarzalnej atmosferze.

 
 
 
Zajęcia taneczne
 

TANIEC TOWARZYSKI

Taniec towarzyski rozwinął się z tańców salonowych i zabaw ludowych. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem i rodzajem muzyki. Znajomość ich jest przydatna zarówno na eleganckim bankiecie, przyjęciu weselnym jak i w codziennych sytuacjach takich jak wyjście do klubu czy impreza u znajomych.

Taniec towarzyski dzieli się na tańce standardowe i latynoamerykańskie.

W skład tańców standardowych wchodzą: walc wiedeński, walc angielski, tango, fokstrot, quickstep. Do tańców latynoamerykańskich zalicza się sambę, rumbę, cha-chę, paso doble i jiva.

Głównym celem nauczania oprócz przedstawienia rytmów i kroków, jest także zapoznanie Państwa z podstawowymi regułami tańca w parze. Zapewniamy, że już po kilku pierwszych spotkaniach będą Państwo mogli doskonale poradzić sobie przy każdym rodzaju muzyki tanecznej.

Kursy tańca towarzyskiego podzielone są na 4 poziomy zaawansowania, a każdy z nich obejmuje 12 zajęć.

Poziom podstawowy - stopień 1

WALC ANGIELSKI - krok zmienny od lewej nogi, obrót w prawo, krok zmienny od prawej nogi, obrót w prawo                                                                                                               WALC WIEDEŃSKI - krok wahadłowy                                                                           FOXTROT - krok boczny, krok podstawowy, obrót koływany w prawo, obrót kołysany w lewo, promenada                                                                                                                    TANGO - krok podstawowy, progresywny link, promenada                                                      SAMBA - krok podstawowy, whisk, obrót partnerki pod ręką, kroki z pozycji promenady, obroty w miejscu Volta                                                                                                                 DISCO SAMBA - krok podstawowy, zmiana miejsc z prawo na lewo i z lewo an prawo, kroki boczne, obrót partnerki pod ręką                                                                                      CHA CHA - krok podstawowy, obroty w miejscu, New York, hand to hand, zamiana miejs       RUMBA - krok podstawowt, obroy w miejscu, New York, hand to hand, zamiana miejsc               SALSA - krok podstawowy, obroty pod ręką, przejście                                                     ROCK'N'ROLL - krok podstawowy, obrót partnerki pod ręką, stop and go, zamiana miejsc, zmiana ręki za plecami

Poziom podstawowy - stopień 2

WALC ANGIELSKI - whisk, chasse z pozycji promenady, obrót wirowy w prawo                        WALC WIEDEŃSKI - obrót w prawo                                                                                 FOXTROT - promenada w obrocie w prawo, promenada z obejściem                                     TANGO - otwarta promenada, kołysania sie (rock), closed finish                                             SAMBA - krok boczny ( w promenadzie), stationary samba walks, botafogos                            QUICKSTEP - progresywne chasses ( ćwiczenie), 1/4 obrotu i progresywne chasse, krok skrzyżny                                                                                                                      CHA CHA - odejście do pozycji Fan, obrót partnerki Alemana, three chacha's                        RUMBA - odejście do pozycji Fan, obrót partnerki Alemana, opening outs, wachlarz                SALSA - obroty partnera, check, obroty ze zmianami rąk                                                      JIVE - krok podstawowy, obrót partnerki pod ręką, zamiana miejsc, stop and go, american spin

Poziom średniozaawansowany

Poziom zaawansowany
SALSA

Salsa narodziła się z fuzji rytmów afrokubańskich i karaibskich, pozostając pod dużym wpływem jazzu. Salsa to połączenie tańców dawnych kolonizatorów z pełnymi ekspresji tańcami afrykańskich niewolników. Oprócz kroku podstawowego i kilku prostych zasad nie ma tu reguł, których nie można zmienić. Każdy może wnieść coś od siebie. Salsa rozwijała się w różnych miejscach i pod różnymi wpływami. Spowodowało to wyodrębnienie różnych stylów salsy.

Salsę tańczy się parami i solo. Wiek, wzrost i waga nie mają znaczenia! Wszystkie odmiany salsy są niezmiernie żywiołowe i widowiskowe.
LADIES LATINO

Zajęcia dla Pań, które chcą poznać kroki tańców latynoamerykańskich i nauczyć się wykorzystywać je w tańcu solowym. Zajęcia dają możliwość lepszego poznania własnego ciała i ćwiczenia gracji ruchów na parkiecie. Program zajęć obejmuje kroki podstawowe i figury z tańców latynoamerykańskich oraz krótkie układy choreograficzne. Nabyte umiejętności będzie można wykorzystać na każdej imprezie.

LATINO DLA PUSZYSTYCH

Zajęcia taneczne dla wszystkich puszystych, którzy chcą w przyjemny sposób zrzucić zbędne kilogramy przy gorących  latynoamerykańskich rytmach.TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE W PARACH

Zajęcia taneczne w parach z zakresu tańców latynoamerykańskich: samby, rumby, cha-chy, jiva, mambo, salsy, merengue. Na każdych zajęciach zostanie przedstawiona technika jednego z tańców w połączeniu z krótkimi układami choreograficznymi.TANGO ARGENTYŃSKIE


Tango argentyńskie jest tańcem intymnym, tańcem bliskiego kontaktu i nie wymaga dużej przestrzeni. Nawet niedoświadczeni tancerze znajdą przyjemność w tańczeniu tanga już po dwóch lub trzech lekcjach. Ekscytujące i zmysłowe, jest świetną zabawą dla ludzi kochających życie.

Tango to taniec nie wymagający większego wysiłku fizycznego, przez co może być atrakcyjny dla osób w każdym wieku. Jest doskonałą formą ruchu, uczy harmonii między muzyką i partnerem dzięki precyzyjnemu i zmysłowemu prowadzeniu, elegancji. Wyzwala emocje i intensyfikuje życie towarzyskie.

Nasi doświadczeni instruktorzy pragną szerzyć kulturę tanga w stolicy oraz przekazują zdobytą wiedzę innym. W swojej nauce koncentrują się na przekazaniu umiejętności płynnego i komfortowego tańca, przykładając wielką wagę do indywidualnego podejścia do każdego z uczniów, starając się by dla każdego ten taniec stał się niebywałą przyjemnością. Ich zajęcia to starannie przygotowany materiał i metodycznie prowadzone lekcje.
WEST COAST SWING

WCS został stworzony w latach 50-tych, w Południowej Kalifornii, na bazie innych stylów swingu tańczonych od późnych lat 30-tych.

Główna różnica między WCS i tradycyjnym swingiem jest jednocześnie przyczyną jego popularności: jest on formą wspólnej, fizycznej medytacji, opartej na porozumieniu bez słów, pierwszy styl tańca, w którym partnerzy mogą wyrazić swoją interpretację muzyki i jednocześnie cieszyć się wspólnym doznaniem.

Tradycyjne tańce towarzyskie polegały zawsze na wzorze „On prowadzi, ona za nim podąża”, gdzie zadaniem kobiety było stworzenie ładnego obrazka. W WCS tancerka ma możliwość myślenia i interpretacji, a jej partner- możliwość twórczej reakcji i zmiany stylu prowadzenia, co sprawia, że WCS jest jednym z niewielu tańców opartych na improwizacji obojga partnerów.

WCS ma stosunkowo niewiele figur, ale fantazja i inwencja pozwalają na wręcz nieskończone wariacje i bogatą formę, w odpowiedzi na niuanse muzyki.

Mimo, że WCS jest potomkiem Lindy Hop. Jest to taniec linearny, tańczony na ogół w wąskim pasie długości 2-3 m. Jego charakterystyczną cechą jest elastyczność ruchu, rezultat „gumowego połączenia” partnerów.

WCS tańczony jest do muzyki w rytmie 4/4, o szybkości między 60-130 taktów na minutę (bpm). Pięknem WCS jest to, że pozwala on partnerom na poszukiwanie i znalezienie własnego stylu.
ARGENTINO SOLO

Argentiono Solo to zajęcia za równo dla wszystkich już tańczących tango kobiet jak i dla tych, które o tangu zawsze marzyły, ale z powodu braku partnera nie mogły się zrealizować. Na zajęciach zajmiemy się techniką tanga dla kobiet, poznamy bliżej nasze ciało i będziemy lepiej nim zarządzać. Nauczymy się prawidłowej postawy potrzebnej nie tylko do tanga, wyszlifujemy nasze umiejętności chodzenia, rozłożymy na czynniki pierwsze wszystkie sprawiające trudności figury, jak i poznamy zupełnie nowe, a także przeniesiemy się w świat kobiecych ozdobników. Nauczymy się słuchać i oddawać muzyce tanga- zarówno tej klasycznej jak i nieco bardziej nowoczesnej. Wszystko to pozwoli nam nie tylko lepiej i swobodniej się poruszać, ale także poczuć tango i dać mu się oczarować. Zajęcia są tak skonstruowane, że najbardziej początkujące i najbardziej zaawansowane partnerki znajdą w nich wiele dla siebie.


 

SPANISH "FANTASY"

to koktajl złożony z namietności, fascynacji, pasji i hipnotyzujacych hiszpańskich rytmów. Łączy w sobie zmysłowość kubańskiej rumby,subtelność, a zarazem  dynamike i haryzme flamenco oraz siłę i porwistość paso doble. To zajecia ktore pomagają odkryć w nas goracy hiszpanski temperament, obudzic kobiecość, wprawić w ruch machinę naszego ciała tak, by pulsowała w rytm hiszpańskich. Zajęcia łączą przyjemne z pożytecznym, są też czym więcej...


SAMBA BRASIL

SAMBA BRASIL czyli Brazylijska samba karnawałowa, to żywiołowy taniec, gdzie ważny jest zmysłowy ruch ciała. To taniec bardzo szybki, wymagający dość dużego wysiłku. Pomoże w miły sposób spalić sporo kalorii, wzmocnić ciało i poczuć się niezwykle kobieco. Taniec ten wyzwala pozytywne emocje i dodaje nam energii.JFH

To wyjątkowe połączenie Jazzu z Funkiem i Hip-hopem (newstylem). Słowa klucze w tym stylu to rytm i izolacja. JFH opiera się na izolacjach i spięciach, połączonych z dynamiczną choreografią. Można powiedzieć, iz styl polega bardziej na wyczyszczeniu techniki hip hop i ubarwieniu jej o nowe rozwiazania muzyczne i ruchowe, linie proste i kąty. Często w tym stylu występuja piruety klasyczne czy slide.

DANCEHALL

Jest to niezwykle żywiołowy jamajski taniec. Dancehall to technika tańca ulicznego bazująca na tradycyjnych jamajskich social-dances. Obecnie zaliczana do grupy tańców hip-hop, oparta jest jednak na innej rytmizacji oraz pracy ciała.
Poczatek zajęć to porządna rozgrzewka z ćwiczeniami  izolacyjnymi oraz wzmacniającymi. Na zajęciach będziemy tworzyć krótkie choreografie, łączące w sobie nowo poznane sekwencje ruchów. Bedziemy poznawać różne typowe kroki dancehall'owe m.in. summer bounce, air force one, and one, j.a.g., jiggy, weddy weddy, look outta road i wiele wiele innych! Tańczyć będziemy głównie do słonecznej i energetycznej, jamajskiej muzyki dancehall.
Dancehall nierozerwalnie łączy się z tańcem, jest stworzony do tańca i skierowany do odbiórców przebywających na parkiecie. Ma porywać i wręcz zmuszać do ruchu. Na Jamajce pojawił się kult Dancehall Queen - kobiety, która tańczy najseksowniej, najlepiej.

NEW AGE HIP HOP

New Age hip hop jest to techniką łączącą ze sobą wiele styli tanecznych np: hip hop, jazz, weakling, vougin, popin, lockin, wo opin, house, baltimore, jazz-pop, afro, newstyle a nawet i toproki. Jak sama nazwa wskazuje, jest to młody styl, wymyślony kilka lat temu przez tancerzy hip hopowych. Styl ten nie ma praktycznie żadnych ograniczeń ruchowych. Osoba układająca choreografie musi mieć "otwarty umysł", gdyż inspiracje i rozwiązania ruchowe czerpie sie z każdego stylu.
New age hip hop wykorzystuje wiele gatunków muzycznych zaczynając od lil wayne, przechodzac przez janet jackosn a kończąc na portishad czy biork.

TANIEC NOWOCZESNY

Taniec nowoczesny, zwany inaczej videoclip dance, jest najpopularniejszym obecnie stylem tanecznym. Króluje na koncertach i teledyskach największych gwiazd muzyki pop. Stanowi on połączenie takich stylów tanecznych jak MTV dance, funky, street-jazz, hip-hop i disco dance.FUNKY

Funky to styl taneczny o korzeniach afro-amerykańskich, silnie związany z kulturą pop. Jego charakterystyczną cechą jest rytm i dynamika. Wykorzystuje technikę tańca jazzowego i Hip hop. Uczy izolacji, koordynacji i płynności ruchu, jednocześnie pozwalając na spontaniczną ekspresję. Kombinacje taneczne bazują na naturalnych możliwościach ruchowych i dostosowują się do rytmu.JAZZ

Korzenie tańca jazzowego sięgają Afryki. W kulturze afrykańskiej słowo "jazz" oznaczało siłę, gwałtowność, ekstazę. Dzisiaj taniec jazzowy to jeden z najpopularniejszych i jeden z najbardziej efektownych stylów tańca. Taniec jazzowy nieodłącznie kojarzy się z konwencją teatru muzycznego, który rozwinął się przede wszystkim na gruncie amerykańskim i angielskim, jako musical. Taniec jazzowy polega na poruszaniu się według wewnętrznego rytmu, nie zawsze zgodnego z rytmem akompaniamentu muzycznego, a każda część ciała porusza się niezależnie, jakby tańczyła sama.

Z klasycznego tańca jazzowego wykształcił się modern jazz, który został rozwinięty o elementy tańca tzw. afro i latino. Taniec jazzowy doskonale rozwija wszystkie grupy mięśniowe, poprawia motorykę ciała, rozciąga ścięgna i wzmaga krążenie krwi. Uczy ekspresji, wyrażania emocji i uczuć.LATIN JAZZ


Niezwykłe i nowatorskie połączenie gorących latynoamerykańskich rytmów z techniką tańca jazzowego. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tańcem jak i dla osób, które chcą nadać swojemu tańcowi świeżej ekspresji. Zajęcia rozpoczynają się ogólnorozwojową rozgrzewką, a w dalszej części skupiają się na budowaniu układów choreograficznych.MODERN JAZZ

Jest to połączenie techniki tańca modern, jazzu oraz klasycznego. Jest to technika oparta na przeciwnościach, dynamice i dużej dawce energii, a zarazem płynnych i miękkich ruchach. Bazuje na naturalnych możliwościach ciała tancerza. Przekazuje myśli i emocje samym ruchem. Inspiracją dla choreografii na zajęciach tańca modern-jazz jest spontaniczne uzewnętrznianie energii oraz naturalne wyzwalanie ekspresji w tańcu.LADIES BROADWAY

Zajęcia taneczno-choreograficzne dla Pań. Taniec rodem z musicali filmowych, takich jak Chicago, Greese czy Koty. Forma taneczna pełna odważnych ruchów. Wyrabia świadomość ciała, płynność taneczną oraz poczucie rytmu. Elementy tańca oparte na technice jazzu i tańca nowoczesnego.
MULTI DANCE


Zajęcia solo dla osób, które pragną zasmakować wielu tańców i technik tanecznych. W ciągu kilku miesięcy wprowadzimy Cię w świat tańców latynoamerykańskich (samba, cha-cha, rumba, jive), latynoskich (salsa, street mambo, bachata), tańca indyjskiego, tanga argentyńskiego, videoclipu oraz tańca nowoczesnego czy jazzu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać w czym czujesz się najlepiej. Jest to też świetny sposób, aby podczas jednego kursu pogłębić wiedzę na temat kilku tańców.BELLY DANCE - TANIEC BRZUCHA

Taniec brzucha wykonywany jest wyłącznie przez kobiety. Wywodzi się ze starożytnego Egiptu. Świętą sztuką tańca czczono boginię księżyca, tajemnicy i piękności Izydę. Arabowie zafascynowani ruchami i kostiumami tancerek przyjęli ten taniec jako własny, przyspieszając nieco jego rytm. Taniec brzucha nie posiada żadnych spisanych reguł. Jest sztuką żywą, która ciągle się rozwija i zmienia.

Najważniejsze cechy tego tańca to ruchy bioder, brzucha, biustu oraz ekspresyjne gesty rąk. Taniec brzucha ujędrnia i rozluźnia ciało. Kształtuje uda, brzuch i pośladki, a także wzmacnia mięśnie grzbietu likwidując dolegliwości kręgosłupa. Ma zbawienny wpływ na psychikę kobiety, potrafi wydobyć z niej to co najpiękniejsze. Wzbogaca duchowość, uwalnia energię, pomaga pozbyć się kompleksów i odkryć własną atrakcyjność oraz umiejętność uwodzenia.

DRUM SOLO - taniec do rytmów bębna, krótkie sekwencje i izolacje

POP ARABSKI - choreografie do popularnej muzyki arabskiej

RĘCE W TAŃCU ARABSKIM - podstawy pracy rąk w syryjskim tańcu brzucha, choreografie do wolnego utworu pop bądź klasykiBOLLYWOOD DANCE - HINDUSKI TANIEC FILMOWY


Bollywood dance powstał w indyjskiej "fabryce snów" Bombaju, największym ośrodku przemysłu filmowego na świecie. Nazwa powstała z połączenia nazw "Bombaj" i "Hollywood" i już na stałe przylgnęła do indyjskiej szkoły filmu. W filmach Bollywood taniec jest sposobem opowiedzenia jakiejś historii, pokazania uczuć, wyrażenia emocji. Układy klasycznych tańców indyjskich w filmach ustąpiły miejsca nowoczesnym układom tanecznym. Bollywood dance to jeden z najbardziej gorących i ekspresyjnych tańców na świecie. Rytm, energia, dynamiczne a jednocześnie pełne gracji i zmysłowości ruchy sprawiają, że podbija on świat. Towarzyszy mu współczesna muzyka indyjska. Taniec ten angażuje wszystkie części ciała i pięknie kształtuje sylwetkę. Każda kobieta może poczuć się jak prawdziwa gwiazda firmowa z magicznego, kolorowego indyjskiego świata.SEXY DANCE

Zmysłowe, taneczne ćwiczenia, pozwalające Paniom odkryć swoją kobiecość. To zajęcia dla wszystkich Pań, zainteresowanych nie tylko poprawieniem kondycji, ale również wydobyciem erotyzmu i sexapealu, drzemiącego w każdej z nas. Ćwiczenia wykonywane podczas tych zajęć wyszczuplają talię i nogi oraz ujędrniają pośladki. Wykonując poszczególne elementy w dość dużym tempie, szybko poprawia się wytrzymałość organizmu i nabiera świetnej kondycji. Sexy dance to prócz dobrej zabawy rodzaj terapii dla nieśmiałych. Podczas tych zajęć zaprezentowane zostaną proste elementy sexownego tańca oraz zmysłowe, kocie ruchy, doprowadzające mężczyzn do szaleństwa!

Szkoła Tańca - Kabaty Dance Studio

Al. KEN 18 02-797 Warszawa, woj. mazowieckie tel. 22 405 76 61 (po 16:00), kom. 691 385 203 email:

Szkoła tańca Kabaty Dance Studio Warszawa